Príjem a distribúcia signálu

Vytlačiť

 

Tak ako výber vhodného ozvučenia pre Váš dom, byt alebo prevádzku, je dôležitý aj správny výber sýtemu pre príjem, distribúciu aj vysielanie - zdroj audio a video signálu. Na video systém a jeho distribúciu treba pozerať komplexne a pripraviť systém pre rôzne technológie. Analógová technológia je už na ústupe a väčšina vysielania je už iba digitálna.

V súčasnosti sú najrozšírenejšie formy distribúcie digitálneho signálu pomocou terestriálneho, satelitného alebo káblového vysielania. Rozšírením vysokorýchlostného internetu si upevňuje svoju pozíciu aj IP televízia.

Vzhľadom na tieto dostupné technológie je nutné pripraviť aj lokálne distribučné siete a technológie. Časy kedy v dome stačilo niekoľko priebežných zásuviek s koaxiálnym káblom a anténa na streche sú dávno preč. Pri projekcii a výstavbe multimediálnych sietí je treba počítať aj s dodatočnou zmenu prijímacej technológie. Káblové koaxiálne siete sa zapájajú do hviezdy a vedú sa súčasne s káblami pre počítačovú sieť. Vhodné je priviesť ku každému prípojnému miestu aspoň 2 TP káble, jeden bude napríklad pre PC a druhý pre set top box alebo satelitný prijímač. Rovnako tak je vhodné priviesť od satelitnej paraboly dostatočný počet káblov (5-10). Na krátke vzdialenosti (cca 15m) je možné pripraviť aj kabeláž s káblami pre prenos HD obrazu (HDMI). Všetky tieto káble, interné aj externé, by sa mali zbiehať v jednom centrálnom bode. V ňom sa následne použije vhodná technológia pre príjem, vysielanie a prenos signálu a zároveň je dobré kombinovať ju aj napríklad s multiroom ozvučovacím systémom.

Takýto systém je potom možné jednoduchšie prepojiť na technológie centrálneho ovládania alebo domácej automatizácie. Na ovládanie je potom možné použiť PC, tablet alebo smart telefón.

 

   gif 1

 

 

 

  atcom

dispecer logo

 

 

ALLNIS, s.r.o.
Tranovského 31
Bratislava 841 02
+421 903 97 11 67
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.