Zabezpečovacie systémy

Vytlačiť

 

EZS - elektronický zabezpečovací systém je jedným z dôležitých prvkov zabezpečenia objektu, priestoru, alebo predmetu. Tieto systémy neslúžia prioritne na zabránenie nepovolaného vstupu alebo krádeže, ale včas a efektívne informujú o možnom riziku. Spolu s mechanickou ochranou tak zvyšujú celkovú bezpečnosť a chránia Váš majetok pred nežiaducimi faktormi bežného života.

Základnou funkciou EZS je informovať majiteľa objektu o nepovolenom vstupe do objektu, prípadne aj bezpečnostnú službu alebo políciu na pult centrálnej ochrany (PCO). Zároveň môže byť táto informácia signalizovaná aj lokálne, akusticky aj opticky, za účelom upozorniť narušiteľa a odradiť ho od konania. Tieto systémy sú dnes často rozširované aj o kontrolu a ochranu pred nebezpečenstvom požiaru alebo výbuchu.

Výber správneho alarmu pre Váš objekt nie je jednoduchá záležitosť. Pri návrhu riešenia je potrebná obhliadka a posúdenie objektu z pohľadu bezpečnostného rizika, prípadne aj požiadaviek poisťovne. Je potrebné navrhnúť správne komponenty ako aj celu logiku systému na základe špecifických požiadaviek zákazníka.

Na trhu je veľký výber zabezpečovacích systémov v rôznej cenovej kategórii ako aj technickej kvalite. Kvalitné komponenty však nezaručujú aj bezproblémový chod systému. Dôležitou súčasťou je tak aj odborná montáž systému. Podľa platnej legislatívy spadá montáž zabezpečovacieho systému pod zákon 473/2005 Z.z. o súkromnej bezpečnosti. Zákon stanovuje že montáž zabezpečovacieho systému smie vykonávať iba osoba alebo firma ktorá má príslušnú licenciu vydanú PZSR. Preto Vám neodporúčame inštalovať si EZS svojpomocne, nakoľko z právneho hľadiska je takto nainštalovaný systém v podstate nenainštalovaný. Neakceptujú ho ani poisťovne a znižujú tak poistne plnenie v prípade poistnej udalosti. Rovnako tak Vám ho nepripoja na žiadny pult centrálnej ochrany. Naopak, pri odbornej inštalácii môžete zjednať výhodnejšie poistenie, rovnako dostanete predĺženie záruky priamo od väčšiny renomovaných výrobcov, pokiaľ bola inštalačná firma preškolená a má licenciu.

Naša rada, pokiaľ chcete kvalitné zabezpečenie Vášho majetku, nekupujte lacné alarmy od pochybných výrobcov a neinštalujte si ich svojpomocne. My Vám radi spravíme návrh kvalitných EZS presne pre Váš dom, byt, kanceláriu či sklad, tak aby bola dosiahnutá maximálna ochrana za rozumnú cenu.

Viac o zabezpečovacích systémoch

Odporúčané produkty.

 

 

 

 

 

  atcom

dispecer logo

 

 

ALLNIS, s.r.o.
Tranovského 31
Bratislava 841 02
+421 903 97 11 67
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.