Priemyselná telemetria

Vytlačiť

 

Telemetriou rozumieme diaľkový zber a prenos údajov. V praxi sa stretávame so situáciou kedy potrebujeme na diaľku merať nejaké veličiny a stavy. Najjednoduchšie je tieto údaje previesť na elektrický signál a preniesť cez nejaké dostupné prenosové cesty. Z pohľadu známych existujúcich technológií, je obdobou takýchto systémov napríklad domáca automatizácia alebo monitoring vozidiel.

Často však potrebujeme sledovať a kontrolovať objekty a veličiny na ktoré bežne dostupné produkty nepostačujú. Pre tieto aplikácie je nutné siahnuť po rôznych priemyselne využívaných produktoch a systémoch. Takéto zariadenia majú väčšinou niekoľko vstupov ktoré dokážu sledovať zmenu stavu alebo analógovú veličinu z rôznych prevodníkov. Ako prenosovú cestu využívajú bežne dostupné káblové a GSM siete alebo internet. V prípade špeciálnych aplikácií to môžu byť aj rôzne rádiové prenosy na vyhradených frekvenciách alebo aj satelitné prenosy. Na krátke vzdialenosti sa zas môže využiť napríklad technológia Bluetooth alebo optický prenos v infračervenom pásme, prípadne laser. Môžu umožňovať aj spätnú väzbu, čiže ovládať nejaké pripojené zariadenie.

Vzhľadom na rozsiahle možnosti takýchto systémov a zároveň špecifické aj náročné podmienky v ktorých pracujú, je výber správneho systému dôležitou súčasťou prípravy projektu. Často krát je nutné vyrobiť zariadenie na mieru.

Realizácia telemetrického systému vyžaduje predchádzajúce praktické skúsenosti, ako aj teoretické odborné predpoklady. Naša spoločnosť Vám ponúka telemetrické systémy od projekcie cez realizáciu až po servis a údržbu.

 

 

 

  atcom

dispecer logo

 

 

ALLNIS, s.r.o.
Tranovského 31
Bratislava 841 02
+421 903 97 11 67
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.