Domáca automatizácia

Vytlačiť

 

Moderné technológie nám pomáhajú pri práci a rovnako aj v domácnosti. Okrem štandardných spotrebičov ktoré nám slúžia pri všetkých bežných činnostiach, sú dnes dostupné aj ďalšie technológie ktoré dokážu priniesť väčšie pohodlie do života, ale aj úsporu nákladov.

Domáca automatizácia môže mať niekoľko úrovní. Základom sú jednoduché systémy ktoré môžu diaľkovo ovládať osvetlenie a spotrebiče, programovateľné zásuvky za nás zas vykonajú pravidelné činnosti. Náročnejší užívatelia môžu siahnuť po moduloch ovládaných cez mobilný telefón, ako sú rôzne GSM relé a GSM zásuvky.

Rozsiahlejšie systémy umožňujú riešiť celý rad úloh, napríklad ovládanie vykurovania, klimatizácie, osvetlenia, stmievania, roliet a markíz, garážových brán a závor. Rovnako tak umožňujú prepojenie na zabezpečovacie a kamerové systémy, audio a video systémy, domové vrátniky. Ovládanie takýchto systémov môže byť lokálne cez rôzne zobrazovacie panely a ovládacie moduly, ale hlavne aj cez smart telefóny a tablety. Hlavou systému je riadiaci modul, ale jednotlivé prvky pracujú aj nezávisle so svojou vlastnou inteligenciou. Preto takýmto systémom hovoríme inteligentná elektroinštalácia, alebo aj úsporná elektroinštalácia.

Našou snahou je, aby produkty a riešenia pre domácu automatizáciu a inteligentné inštalácie ktoré Vám ponúkame, zabezpečili komfort a efektívne hospodárenie s energiami i Vašim časom.

 

 

 

  atcom

dispecer logo

 

 

ALLNIS, s.r.o.
Tranovského 31
Bratislava 841 02
+421 903 97 11 67
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.